Bieżący rok, rok Jubileuszu Crossu Straceńców jest czasem trudnych decyzji i dużych zmian. Pandemia stawia przed nami niespotykane dotąd wyzwania i wymusza opracowywanie nowych projektów.

Jesteśmy zdeterminowani do przeprowadzenia zawodów X Crossu Straceńców , w tym biegów sztafetowych i Biegu Małego Straceńca.

Uwzględniając aktualne zalecenia sanitarne wypracowaliśmy nową formułę crossowego święta. Zmiany to jednodniowe zawody i krótsze dystanse. Bieg Miedziany, Srebrny i Złoty to teraz odpowiednio 5 – 10 – 15 kilometrów. Zawody odbędą się na jednej, ale niesamowicie atrakcyjnej pętli, którą Straceńcy pokonają również odpowiednio jednorazowo, dwukrotnie i w biegu najdłuższym trzykrotnie.

Podobnie, stosując się do przeciwwirusowych instrukcji zmieniamy organizację Biura Zawodów tak aby praca Biura odbywała się w warunkach maksymalnie bezpiecznych.

Wkrótce przedstawimy Wam już bardzo szczegółowe informacje o X Crossie Straceńców, w tym nowe trasy sztafet, Małego Straceńca i Biegu Głównego a także minutowy program Zawodów i  zasady funkcjonowania Biura Zawodów. Obserwujcie nasze kanały informacyjne, do każdego z Was dotrzemy również drogą mailową.

Zmiany są duże, mamy świadomość, że możecie czuć się zaskoczeni i pewnie wielu z Was będzie chciało zapoznać się z nimi, w tym z nowymi trasami, jeszcze przed zawodami. Tych którzy zechcą to uczynić zapraszamy na Trening Crossowy „Żyj Zdrowo i na Sportowo” – Łączymy pokolenia!

Trening odbędzie się 1 sierpnia o godz.16:00 na Górkowie.

Zaprezentujemy trasy:

- crossowych sztafet

- Biegu Małego Straceńca

- X Crossu Straceńców

Przedstawimy wstępny program zawodów, poinformujemy Was jak zamierzamy zorganizować pracę Biura Zawodów i tam też zaprezentujemy inne ustalenia dotyczące sierpniowego Crossu.

Ponieważ w górkowskich zawodach biorą udział zawodnicy od kilku do ponad siedemdziesięciu lat treningowe spotkanie 1 sierpnia zwołujemy pod hasłem integracyjnego łączenia pokoleń. Zapraszamy całe rodziny, dzieci, rodziców i dziadków. Pokażemy jak optymalnie rozgrzać organizm, zapoznamy was z techniką pokonywania podbiegów i zbiegów a także zaprezentujemy jakimi ćwiczeniami zakończyć crossowe wysiłki.

Spotkajmy się wielopokoleniowo 1 sierpnia na Górkowie!

 

Ps. Jeszcze jedna prośba do uczestników treningu. Ponieważ spodziewamy się że w sobotę na Górkowie może być nas więcej a przebieg treningu (prezentacja tras , programu i założeń zawodów) może powodować, że trudniej nam będzie dochować zaleceń epidemicznych prosimy was o przybycie na trening z maseczkami. Być może będą takie zdarzenia że ich użycie będzie mocno zalecane.

Zapewnimy odkażanie rąk.

plakat-piecioboj  nowa-mapa-cross 

sportowe-miasteczko-d

UWAGA! MAŁY STRACEŃCU!

DLA WSZYSTKICH TYCH, KTÓRZY NIE MOGLI BYĆ Z NAMI W ZESZŁYM TYGODNIU:

SPECJALNIE DLA CIEBIE USTAWIMY PIĘCIOBÓJ JEŚLI ZALICZYSZ WSZYSTKIE KONKURENCJE TO NADAL MOŻESZ ODEBRAĆ UPOMINEK KGHM NA KOLEJNYM OSTATNIM TRENINGU.

PRZYPOMINAMY OD 30 MAJA ZNIESIONO OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA W PRZESTRZENI OTWARTEJ, JEŻELI ZACHOWANY JEST DYSTANS SPOŁECZNY.

ZABIERZ ZE SOBĄ WODĘ! – PAMIĘTAJ PRZY WYSOKICH TEMPERATURACH I WYSIŁKU FIZYCZNYM BARDZO WAŻNE JEST ODPOWIEDNIE NAWADNIANIE!

 everest-2020 

 

Już w najbliższą sobotę (13.06) o godzinie 16:00:


-wyprawa na Mount Everest
-triathlon
-pięciobój sportowy.

Sprawdź się indywidualnie lub skompletuj drużynę złożoną z przyjaciół/rodziny.

Serdecznie zapraszam,
Jurek Górski z przyjaciółmi.

P.S. Wszystkich chętnych zapraszamy również na trening biegowy, który również rozpocznie się o 16:00

TY TEŻ MOŻESZ ŻYĆ ZDROWO I NA SPORTOWO!

 

6 czerwca 2020 roku Głogów Tor Motokrosowy Górków godz.16.00 Zapraszamy.

Powoli przyzwyczajamy się świata w którym świrus zmienia wszystko a przynajmniej bardzo wiele. Kiedy społeczna izolacja wymusiła odwołanie sportowych imprez, te natychmiast przeniosły się do wirtualnej rzeczywistości. Pojawiło się mnóstwo opcji umożliwiających rywalizację z zachowaniem sanitarnych reżimów. Ale też aplikacji umożliwiających świetną zabawę i niejednokrotnie udział w zawodach w których w normalnych warunkach nigdy nie byłby on możliwy.
My również postanowiliśmy „przećwiczyć” jedną z takich opcji. Zapraszamy was do testowania Aplikacji rejestracji i „udziału”, póki co w najbliższym, sobotnim treningu a w przyszłości być może umożliwiających start i rywalizację w kolejny imprezach a także w wirtualnych zawodach. Wierzymy, że świat poradzi sobie z koronowanym chuliganem, jednak to co wam proponujemy może okazać się niezwykle przydatne a przynajmniej mocno atrakcyjne.
Poniżej instrukcja jak tej aplikacji „używać”. Rejestrujcie się, sprawa wydaje się prosta, sprawdźmy jak działa.

W związku z narastającym ryzykiem zakażenia koronawirusem, a tym samym w obawie o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników i kibiców Urząd Gminy Pęcław przesuwa termin organizacji zawodów sportowo-rekreacyjnych pn. „III Duathlon Pęcław”, które miały mieć miejsce dnia 06.06.2020 r. na dzień 10.10.2020r.

Zasady udziału, opłaty, osoby zarejestrowane – wszystko to zostaje bez zmian – zmieniamy tylko termin imprezy.

Możliwość rejestracji oraz opłaty przedłużamy do 30.09.2020r. lub do wyczerpania się limitu.

 

ZAPISY TRWAJĄ!!! ZAPRASZAMY! DUATHLON PĘCŁAW 10.10.2020r.

REGULAMIN- Czytaj więcej....

Nagrody Duathlon Pęcław 2020:

1. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji OPEN mężczyzn i OPEN kobiet otrzymają  pamiątkowe statuetki i vouchery :

I miejsce 500 zł

II miejsce 300 zł

III miejsce 200 zł

2. Zdobywcy miejsc I-III w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn otrzymają pamiątkowe statuetki .

3. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji sztafet open otrzymają  pamiątkowe statuetki i vouchery:

I miejsce 500 zł

II miejsce 300 zł

III miejsce 200 zł

 

ZAPISY TRWAJĄ! ZAPRASZAMY! - Rejestracja

START INDYWIDUALNY - Zapisz się tutaj

SZTAFETA - Zapisz się tutaj

 

duathlon-mapa-2020

WAŻNA INFORMACJA 

UWAGA ! PILNE! KONIECZNIE ZAPOZNAJ SIĘ PRZED STARTEM - ZMIANY W REGULAMINIE !

 

ZAŁĄCZNIK DO REGULAMINU - Czytaj więcej

POBIERZ I PODPISZ OŚWIADCZENIA - BEZ NICH NIE ODBIERZESZ PAKIETU:

Oświadczenie zawodnika - Pobierz tutaj

Oświadczenie Covid-19 - Pobierz tutaj

DODATKOWO DLA NIEPEŁNOLETNICH - Pobierz tutaj

 


  REGULAMIN - Czytaj więcej

Szanowni Crossowicze !

W życiu człowieka istnieją rzeczy, o które warto walczyć do końca.

„Ty też możesz żyć zdrowo i na sportowo”.

Jak już wiecie!? Przenieśliśmy X Cross Straceńców z ( 25-26.04.2020 r.) na 29 sierpnia tego roku.

W związku z tym  proponuję, by w ten wyjątkowy czas epidemii, zamiast jednej, wspólnej sportowej imprezy w Głogowie, inne wirtualne imprezy towarzyszące.

Normalnie w sobotę i niedzielę, 25-26 kwietnia, wystartowałby wyjątkowy Cross Straceńców

Szanowni Crossowicze !

W życiu człowieka istnieją rzeczy, o które warto walczyć do końca. Z ciężkim sercem piszę te słowa, ale sytuacja, która ogarnęła cały Świat w tym Polskę zmusza nas - organizatora firmę  Sport- Gorski Jerzy Górski , aby X Cross Straceńców ( 25-26.04.2002 r) przełożyć  na inny termin.

Dlaczego tak ?

Ponieważ okoliczności spowodowane przez COVID 19 nas do tego zmuszają.  Podążając za  decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz  Prezesa rady Ministrów dla dobra nas wszystkich- podjęliśmy właśnie taką decyzję.

Żywimy wielką nadzieję, że dane nam będzie przeżyć wspólnie ten jedyny w swoim rodzaju bieg w Polsce i nie powstanie  jakiś  stan wyjątkowy, czy nowe akty prawne lub decyzje władz administracyjnych, które  uniemożliwią nam Organizatorowi przeprowadzenie zawodów w nowym terminie.

X Cross Straceńców planujemy  nowy termin tj. 29 sierpnia 2020 roku.

W związku z decyzją premiera RP podjętą 11.03.2020 o działaniach minimalizujących możliwość zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 (koronawirus),  odwołujemy wszystkie Treningi Małego Straceńca.

7 Bieg o Puchar Wójta Gminy Grębocice z dnia 3 maja 2020 roku również zostaje odwołany.

Sytuacja jest dynamiczna, będziemy na bieżąco informować o naszych kolejnych decyzjach.

Hej kochani!!!! Działamy dalej w wirtualnej rzeczywistości♥ Jesteśmy i będziemy dalej. Nie poddajemy się wirusowi .

Rozpoczęliśmy kolejny trening - czerwony.

#będziedobrze tak będziemy powtarzać Wszystkim. BĘDZIE DOBRZE, BĘDZIE DOBRZE , będziemy to powtarzać głośno, niech nas Wszyscy usłyszą ♥

Bierzemy wszystko na klatę, bo jak nie My to kto? ;-)

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.